Si te bejme kek

Mësoni se si të përgatisni KEK ME KOS duke lexuar përbërësit dhe udhëzimet. Perzieni mire vezet me sheqerin derisa vezet te dyfishojne vellimin, perzieni ne . Sherbetin mund ta bëni njësoj si atë te bakllavasë.

Ne nje tas rrihni te verdhat, . Kek me kakao (Receta nga Ervina Saliu). Ne kete recete do te shohim si te pergatisim kek me banane. Përgatitjani fëmijve tuaj për ta marre me vete në shkollë kështu do evitoni që ata të blejn .

Perfekt për mëngjesin tuaj por edhe pas një vakti të caktuar. Смотреть видео kek me fruta, si te gatuajme онлайн, скачать на мобильный. Si te gatuajme – Receta Gatimi – Receta te ndryshme gatimi tradicionale shqiptare dhe te huaja. A ju ka ndodhur ndonjë ditë të keni pasur një dëshirë të madhe për një kek të freskët dhe jeni detyruar ta blini? Tani ju mund të bëni një kek për . Zgjidhni me mire disa molle golden, ose ato te verdhat, me shume leng dhe jo shume . Kekun, pasi të jetë pjekur, lëreni të kullojë dhe merruni me glasurën lart.

Kek Me Marmelat, Luleshtrydhe Dhe Kanelle. Si të bëjmë Chipsi patatina në shtëpi.

Ngrohni paraprakisht furrën në 180o, 350oC. English versions: Balkanweb, is the first interactive site about balkan region. Shtojini dhe geshtenjat aty dhe perzijini.

Gatime tradicionale Greke ,Gatime-Byrek, Embëlsira-Kek, Pastrim shtepiak,. Në një tas tjetër rrihni një kupë sheqer me gjalpin deri sa të bëhet kremoze, rreth 2min. MB – Duration: 5:- Bitrate: 1Kbps – FileType: mp3. I perziejme se bashku deri sa te behet mase homogjene.

Rrihen vezët me sheqerin derisa të bëhen si shkumë, shtohet yogurt (kos), vaj . Sipas deshires mund ti shtohet edhe kakao.

Comments have been closed/disabled for this content.