Si behen krepat

Ato mund të shërbehen me mbushje të ndryshme të ëmbla (si Nutella, mjalt ose reçel) apo dhe të kripura (djathë, proshute ose perime). Si te bejme krepa ne shtepi (How to make crepes at home) – Duration: 5:04. Të pjekura mbi një piastër,të ëmbela ose të kripura ato janë nje trend në kuzhinën tonë.

Sot po sjellë për ju receten bazë të tyre si për krepa të kripur ashtu dhe . Përziejmë të gjithë përbërësit për brumin në një tas dhe si rezultat kemi një brumë të hollë. Sidomos kur bëhet fjalë për krepa, të cilat ju marrin shumë pak kohë. Krepat janë një petë brumi me origjinë franceze.

Ja si behen krepat tek nje supermarket ktu ne France. Pershendetje mund te me ndihmoni si behen krepat ? Sot do te shohim receten krepa me nutella, por ju mund ti mbushni. Krepat bëhen me niseshte të imët, që njihet si polvilho doce ose goma, . Krepa te embla me nutella edhe banane. Për të bërë krepa duhen pak gjëra: vezë, miell, qumësht dhe kripë. Palacinka (Krepa) Te Mbushura Me Krem Djathi, Mjalte Dhe Arra.

SI behen tullumbat, Tullumbat embelsire tradicionale shqiptare. Kanada dhe Francë, një vend ku përgatiten krepat më të mira të hikrrës.

Ato dite patriotet shqiptare pergatiten dhe nenshkruan Memorandumin . Këta kuleçë përgatiten në një formë të veçantë, pasi përgatiten me ujë që vlon. Në fund do të shijoni një antipastë të mrekullueshme. Forma dhe madhësia nuk ka rëndësi, ju mund të jetë sa më kreativ (ose jo kreativ) si ju dëshironi. Por sigurohuni që të gjitha pjesët janë në të njëjtën madhësi, . Pra brumi duhet te behet njesoj sic pergatiten krepat. Kompletoni kuzhinën tuaj me freskin Delimano.

Enë qeramike dhe pajisje elketrike si tenxhere, shtrydhese dhe nutribullet për kuzhinën tuaj.

Comments have been closed/disabled for this content.